Okruh Cuba Sí (Occidental Arenas Blanca)

Poznávací zájezd v kombinaci s pobytem na Varaderu.

Havana - Viňales - Pinar del Río - Guamá - Cienfuegos - Trinidad - Camaguey - Bayamo - Santiago de Cuba - Varadero

Program zájezdu

1. den: Praha - HavanaOdlet z Prahy na Kubu, přivítání na letišti, transfer do hotelu v Havaně, ubytování, večeře a nocleh v hotelu **** (3 noci s polopenzí).

2. den: HavanaPo snídani celodenní prohlídka města. Návštěva vyhlídky pevnosti Morro, odkud je panoramatický pohled na přístav a město. Procházka historickým centrem města, které bylo prohlášeno jednou z památek světového kulturního dědictví pod ochranou UNESCO. Při procházce uličkami starého centra s jeho paláci, kostely a náměstími budete moci obdivovat místy zašlou a jinde již opravenou nádheru středověkých staveb. Krátká zastávka u proslulého baru La Bodeguita del Medio, nechybí ani návštěva továrny, kde se vyrábí rum. Na kouzlo staré Havany navázaly novější části města s významnými stavbami, jako je havanský Kapitol, Velké divadlo a další. V moderní Havaně budete mít možnost seznámit se s místem lidových shromáždění na náměstí Revoluce, kterému dominuje památník José Martího a vládní administrativní budovy. Během dne oběd v místní restauraci. Po prohlídce města návrat do hotelu, večeře, nocleh. Fakultativně lze večer navštívit program proslulého kabaretu Tropicana, kde přímo na otevřené scéně pod hvězdami vystupuje přes 120 umělců.

3. den: ViňalesPo snídani celodenní výlet do oblasti pěstování světoznámého kubánského tabáku. Tabákové plantáže v provincii Pinar del Río na západ od Havany leží v kulturní zemědělské oblasti. Uvidíte řadu dobře zachovalých koloniálních zemědělských usedlostí a při své cestě napříč oblastí Valle de Viňales také pozůstatky původních indiánských předkolumbovských kultur. Na programu je i návštěva na farmě pěstitele tabáku. Zastávka u ,,Zdi historie" a plavba ponornou říčkou. Během dne oběd v typické venkovské restauraci. Cestou zpět zastávka na vyhlídce Las Terrazas. Odpoledne návrat do hotelu v Havaně, večeře a nocleh.

4. den: Havana - Guamá - CienfuegosPo snídani odjezd z hotelu v Havaně na jižní karibské pobřeží Kuby na poloostrov Zapata do přírodní rezervace Guamá, kde navštívíte místní známou krokodýlí farmu. Oběd v místní restauraci. Poté vás čeká cesta do města Cienfuegos, nazývaného Město moře nebo Perla jihu. Jeho tradiční neoklasicistní architektura ukazuje na silné francouzské vlivy ve vkusu místních obyvatel. Po příjezdu do Cienfuegos krátká okružní prohlídka města se zastávkou u Tomás Terry Theatre a Palacio Valle. Ubytování v hotelu Rancho Luna *** (2 noci s programem All Inclusive). Večer volno.

5. den: Cienfuegos - TrinidadPo snídani celodenní výlet do Trinidadu. Silnice se 80 km vlní v podhůří Sierry del Escambray. Prohlídka města, které je nejzachovalejším svědkem středověké slávy obchodu s otroky, pirátství, pašování a pěstování cukrové třtiny na Kubě. Dlážděné ulice středověkého centra vás dovedou na náměstí Plaza Mayor, jednoho z nejpůsobivějších architektonických skvostů celé Střední a Jižní Ameriky. Již v roce 1988 vyhlásilo UNESCO svůj patronát nad historickým středem Trinidadu, plným úžasných příkladů klasické bohaté španělské koloniální architektury, nyní přeměněných na muzea, umělecké galerie, obchody s řemeslnou výrobou a restaurace. Panoramatická procházka městem včetně náměstí Plaza Mayor, kde je i oběd. Po obědě návrat do Cienfuegos. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu Rancho Luna ***.

6. den: Cienfuegos - Villa Santa Clara - CamagueyPo snídani odjezd z Cienfuegos horami Escambray do hlavního města centrální Kuby Santa Clara. Krátká okružní prohlídka města, známého svými parky. Centrální náměstí nese jméno charismatického kubánského revolucionáře argentinského původu Che Guevary, který zde má monumentální památník a je tu i malé muzeum, upomínající na osobnost a život tohoto druha Fidela Castra, z něhož po jeho tragické smrti režim vytvořil mezinárodně populární ikonu revoluce. Po obědě odjezd do Camaguey, jednoho ze sedmi původních španělských koloniálních měst, založených dobyvatelem Velásquezem, které leží v centru dobytkářské oblasti centrální části Kuby. Historické centrum města s jeho klikatými uličkami a řadou obnovených historických budov přímo vyzývá k procházce. Po prohlídce ubytování, večeře a nocleh v hotelu Camaguey ** (1 nocleh s polopenzí).

7. den: Camaguey - Bayamo - El Cobre - Santiago de CubaPo snídani odjezd z Camaguey do Santiago de Cuba. Cestou zastávka v historickém centru města Bayamo, hlavním městě provincie Granma, jemuž dominuje jeden z nejvýznamnějších středověkých chrámů Kuby - Chrám nejsvětějšího Salvadora - ze 16. Století. Oběd ve městě.Během pokračování cesty zastávka v horách El Cobre. Zdejší město je výsledkem zlaté horečky, kdy byla ve zdejších horách v polovině 16. století jako vedlejší produkt objevena rozsáhlá naleziště mědi (El Cobre). Místo je významné jako centrum kultu Nejsvětější Panny Marie Milosrdné, katolické patronky Kuby. Její soška byla podle legendy vylovena rybáři na pokraji smrti v bouřlivých vlnách před takřka 400 lety a zjevení Svaté Panny je nejuctívanějším zázrakem na Kubě. Po příjezdu do Santiago de Cuba večeře, ubytování a nocleh v hotelu Melia Santiago Cuba ***** (2 noci s polopenzí).

8. den: Santiago de CubaPo snídani celodenní prohlídka města, které je druhým největším na Kubě. Město bylo do počátku 17. století hlavním městem ostrova a teprve po jeho zničení zemětřesením a vyplenění korzáry a piráty se sídelním městem stala Havana. Santiago si však nadále uchovalo výsadní postavení na východě země. Historické centrum lze projít pěšky a poznat všechna zdejší hlavní pamětihodná místa, ať historická, jako je centrální katedrála, nebo kulturní, jako je ,,rodiště" proslulé skupiny Buena Vista Social Club, zdejší Casa de Trova, nebo třeba kosmopolitní, jako jsou sbírky rodiny Bacardi, vystavené v původním sídle této rodiny, které dnes slouží jako muzeum. Vidět můžete i mauzoleum revolucionáře José Martího na historickém hřbitově Santa Ifigenia. Na závěr dne navštívíte pevnost El Morro, která je pro svoji historickou cennost zapsána do seznamu UNESCO. Po prohlídce města, která je včetně oběda, návrat do hotelu, večeře, nocleh.

9. den: Santiago de Cuba - VaraderoPo snídani volno ve městě. Během dne transfer z hotelu na letiště k odletu místní linkou do Havany, odkud je zajištěn transfer do vybraného hotelu ve Varaderu.

10-11. den: VaraderoDny odpočinku a volný program na pláži v letovisku Varadero v hotelu podle vlastního výběru se systémem služeb All Inclusive.

12. den: Havana - PrahaUkončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště v Havaně.

13. den: Přistání v Praze.Přistání v Praze.

Upozornění: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 14 osob.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha - Havana - Praha v turistické třídě vč. letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 13denního zájezdu na 11 nocí), stravování dle programu, služby místního česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery v rámci programu, povinné pojištění CK ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stranách katalogu), fakultativní služby, vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání a za poplatek 950 Kč na osobu) a spropitné.

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Poptat hotel

Vaše požadavky
Jména a data narození cestujících; Vaše dotazy nebo požadavky
Kontakt

Cestovní kancelář
Palma Travel Touroperator a.s.
IČO: 24830968, DIČ: CZ24830968

+420 774 550 941
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu