Okruh Belleza Cubana (Occidental Arenas Blanca)

Poznávací zájezd po nejzajímavějších místech střední části Kuby kombinovaný s pobytem na Varaderu.

Havana - Guamá - Cienfuegos - Trinidad - Hanabanilla - Santa Clara - Cayo Santa Maria - Varadero

Program zájezdu

1. den: Praha - Havana - Playa LargaOdlet z Prahy na Kubu, přivítání na letišti. Transfer na jižní karibské pobřeží Kuby do oblasti přírodní rezervace Guamá na poloostrově Zapata. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu*** v lokalitě Bahía de Cochinos - Zátoce sviní (1 noc s polopenzí). Upozorňujeme na jednodušší styl ubytování, který odpovídá spíše hotelům kategorie **.

2. den: Playa Larga - CienfuegosPo snídani odjezd z hotelu do přírodní rezervace Guamá, kde navštívíte expozici životního stylu původních obyvatel - indiánů kmene Taínos, kteří obývali tuto oblast před příchodem španělských kolonizátorů. Poté návštěva místní známé krokodýlí farmy. Oběd v místní restauraci. Následuje prohlídka muzea Girón, věnovaného porážce proticastrovské invaze v Zátoce sviní a odjezd vyhlídkovou silnicí Yaguarama do města Cienfuegos. Po příjezdu do Cienfuegos krátká okružní prohlídka města, nazývaného Město moře nebo Perla jihu, jehož tradiční neoklasicistní architektura ukazuje na silné francouzské vlivy ve vkusu místních obyvatel. Návštěva takových skvostů architektury, jako je divadlo Tomás Terry s původním interiérem, ve kterém vystupovali i Enrico Caruso a Sara Bernhardt, nebo zdobný Palacio de Valle na konci palmové riviéry, kde si vyslechnete legendu spojenou s jeho stavbou. Ubytování v hotelu Rancho Luna *** (2 noci s programem All Inclusive). Večer volno.

3. den: Cienfuegos - TrinidadPo snídani celodenní výlet do Trinidadu. Silnice se 80 km vlní v podhůří Sierry del Escambray. Prohlídka města, které je nejzachovalejším svědkem středověké slávy obchodu s otroky, pirátství, pašování a pěstování cukrové třtiny na Kubě. Dlážděné ulice koloniálního centra vás dovedou na náměstí Plaza Mayor, jednoho z nejpůsobivějších architektonických skvostů celé Střední a Jižní Ameriky. Již v roce 1988 vyhlásilo UNESCO svůj patronát nad historickým středem Trinidadu, plným úžasných příkladů klasické bohaté španělské koloniální architektury, nyní přeměněných na muzea, umělecké galerie, obchody s řemeslnou výrobou a restaurace. Prohlídka historického muzea v Palacio Cantero na jižní straně náměstí se zachovalým původním historickým interiérem a nábytkem. Po prohlídce města oběd v místní restauraci. Po obědě návrat do Cienfuegos. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu Rancho Luna ***.

4. den: Cienfuegos - Cumanayagua - HanabanillaPo snídani odjezd z Cienfuegos horami Escambray přes Cumanayagua a oblast pěstování tabáku v údolí u jezera Lago Hanabanilla, jediné horské jezero na Kubě. Zdejší hory poskytují jedinečné klimatické podmínky a osvěžení pro všechny cestovatele, přijíždějící z pobřežního pásu. Zastávka na jedné z místních farem, kde se můžeme seznámit s pěstováním a zpracováním zdejšího proslulého tabáku (sezona pěstování tabáku je přibližně od ledna do března). Oběd v restauraci Criollo Río Negro. Ubytování v hotelu Hanabanilla ** (1 noc s polopenzí).

5. den: Santa Clara - Cayo Santa MariaPo snídani cesta do Santa Clara, krátká prohlídka města včetně památníku Che Guevary. Je tu i malé muzeum, upomínající na osobnost a život tohoto druha Fidela Castra, z něhož po jeho tragické smrti režim vytvořil mezinárodně populární ikonu revoluce. Památky na revoluční nadšení doplňuje zvláštní muzeum - obrněný vlak, který byl neúspěšně použit v roce 1958, aby zastavil Castrovy povstalce. Návštěva malé továrny na výrobu doutníků. Poté pokračování cesty na Cayo Santa Maria. Ubytování v hotelu Playa Cayo Santa Maria ***** (1 noc s All Inclusive).

6. den: Cayo Santa Maria - VaraderoV dopoledních hodinách odjezd na Varadero, ubytování ve vybraném pobytovém hotelu.

7.-9./7.-11. den: VaraderoDny volna a odpočinku ve světoznámém kubánském letovisku. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na nádherné pláži ve vámi zakoupeném hotelu. K dispozici je možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

10./12. den: Havana - PrahaUkončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště v Havaně.

11./13. den: PrahaPřistání v Praze.

Upozornění: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 14 osob.

V ceně zájezdu je zahrnuto: letecká doprava Praha - Havana - Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 13denního zájezdu na 11 nocí, v případě 11denního zájezdu na 9 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby místního česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, transfery v rámci uvedeného programu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč / pobyt / dospělá osoba a 490 Kč / pobyt / dítě do 18 let, vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání a poplatek 950 Kč na osobu), fakultativní služby

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Poptat hotel

Vaše požadavky
Jména a data narození cestujících; Vaše dotazy nebo požadavky
Kontakt

Cestovní kancelář
Palma Travel Touroperator a.s.
IČO: 24830968, DIČ: CZ24830968

+420 774 550 941
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu